OčníTic na Óčku  29.1.2007

Jelikož myšlenka OčníhoTicu tkví v parodii dnešní populární hudby jak ji prezentují média hrající střední proud, ruku v ruce s vydavateli, myslím že tento klip k naší písničce Tělocvik je pomyslná třešinka na dortu. Troufám si dokonce tvrdit, že klip je parodíí na parodii. Vysvětlím:

Na hudební televizní stanici Óčko, kterou zná dnes už skoro každý průměrný Čech, probíhá soutěž s názvem "Ukaž se". Jde o to, posílat do televize zřejmě co nejoriginálnější videoklipy k vybraným vlastním, nebo převzatým skladbám. Ty pak jsou v předem přesně stanovenou dobu vysílány ve speciálním bloku a diváci mají hlasovat podle oblíbenosti daného klipu.

No a paradox situace nastal v tom, že jistý Jan Jirsák použil naši písničku Tělocvik jako scénář pro svůj videoklip, který v podstatě docela vtipně doprovází text. Co sloka, to scénka. Tento videoklip je zařazen do vysílání. Přiložené fotografie zachycují přímo vysílání klipu.

   

Vtip je v tom, že OčníTic jako autor skladby zůstal úplně mimo hru. O tom, že je náš song spolu s videoklipem vysílán na televizní stanici Óčko jsme se dozvěděli náhodou od jednoho našeho známého, který neplánovaně zapnul televizi a měl tu čest zaslechnout i pár našich skladeb. To nás právě nejvíc mrzí. Nemáme to však Honzovi Jirsákovi za zlé, protože chápeme, že v této soutěži jde zřejmě pouze o videoklip (no spíš v to doufáme). Nicméně strašně rádi bychom chtěli autora klipu nějak kontaktovat, rozebrat význam některých zjevně nepochopených pasáží v textu, případně přivítat nové nápady. Honza nám připadá podle videoklipu velmi inteligentní a vtipný a rádi bychom ho poznali.

   

 

Takže apeluji na vás, náhodné uživatele internetu, lačné po jakékoliv volně dostupné MP-trojce, jestli vám někdo na fotografiích připadá známý, nebo máte co dočinění s Honzou Jirsákem, napište nám prosím email.Budeme strašně rádi za jakoukoliv informaci vedoucí k poodhalení identity tajemného autora.

DÍKY!!!

Váš OčníTic

 

ZPĚT